Північна частина окупованого Криму слідом за центральною опинилася без води. Там у 29 селах пересохли свердловини. Також окупаційна влада починає вводити обмеження на водопостачання на південному березі півострова.

Про це заявив так званий глава підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов, пише «Новая Гезета».

Також він каже, що у 39 населених пунктах Криму, де воду людям подають за розкладом із кінця серпня (по декілька годин на добу), є перебої в роботі системи водопостачання. Зокрема в багатьох районах Сімферополя через низький тиск люди взагалі залишилися без води. У 45 багатоповерхівках вода не підіймається вище п’ятого поверху.  

Також Баженов зізнається, що через уведення графіка постачання води у зношеній системі почалися регулярні поломки, які не дозволяють подавати воду вчасно. Мешканці Сімферополя також жаліються, що з кранів тече коричнева вода.

Що у Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак з 7 вересня частині населення почали подавати воду строго за годинами. 19 вересня окупаційна влада анонсувала обмеження подачі води у низці населених пунктів ще й на південному березі півострова.

Позиція України

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.

Поділитись: