ENRU

В РФ пропонують блокувати іноземні російськомовні ЗМІ

У Раді Федерації Росії планують запровадити можливість блокувати іноземні російськомовні ЗМІ. 

Про це повідомив голова тимчасової комісії палати щодо захисту державного суверенітету Росії Андрій Климов, передає федеральне агентство ТАСС.

Він заявив про необхідність розробки законодавчої бази, «яка дозволить регулювати російськомовні ЗМІ, що мають аудиторію на території Росії, навіть якщо вони зареєстровані за кордоном».

«Зобов'язати такі ЗМІ розкривати свої джерела фінансування за запитом Мін'юсту і звітувати по своїй діяльності відповідно до закону про іноземних агентів. При недотриманні законодавства уповноважити Роскомнадзор блокувати такі ЗМІ на території Росії», — сказав він.

За його словами, ці пропозиції зараз вже опрацьовуються. Також вивчається можливість наділити Мін'юст правом проводити розслідування для з'ясування джерел фінансування ЗМІ, зареєстрованих на території Росії.

«У разі якщо будуть знайдені ознаки іноземного фінансування і діяльності в інтересах іноземної держави, зобов'язати такі ЗМІ звітувати про свою діяльність відповідно до закону про іноземних агентів», — додав Клімов.

Зазначимо, що комісія з моніторингу спроб втручання ззовні у внутрішні справи Росії була створена 14 червня 2017-го року. Вона покликана відстежувати діяльність «іноземних держав, міждержавних об'єднань і міжнародних організацій, спрямовану на здійснення втручання в політичну, економічну, культурну, гуманітарну сфери діяльності в РФ».

Зазначимо, що в РФ також можуть заборонити месенджер Telegram. Глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструватися як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров, зі свого боку, зазначив, що заява Роскомнадзору виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Після цього, 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram. У свою чергу, у Telegram оприлюднили інструкції з обходу блокування месенджера у Росії.

Творець Telegram Павло Дуров заявив, що вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram