В Новошахтинську в Ростовській області відкрився центр видачі російських паспортів жителям окремих районів Луганської області.

Про повідомляє «Інтерфакс».

«Сьогодні центр починає роботу в тестовому режимі. Ми приймаємо зараз документи від «уповноважених осіб ЛНР». У міру зростання звернень ми будемо збільшувати кількість таких пунктів», — заявив представник Головного управління у справах міграції МВС РФ Кирила Алзінова.

Так, за його словами, центр може прийняти до 200 заяв на день.

Представник російського МВС також повідомив, що завтра буде відкритий міграційний пункт, де будуть оформлятися паспорта для жителів районів підконтрольних «ДНР». Місцезнаходження цього центру він не уточнив.

Нагадаємо:

  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
Поділитись: