У Російській православній церкві заявили, що призначення Константинопольським Патріархом своїх екзархів в Україні є «вторгненням на канонічну територію Московського патріархату».

У Російській православній церкві заявили, що призначення Константинопольським Патріархом своїх екзархів в Україні є «вторгненням на канонічну територію Московського патріархату».

Про це у Facebook повідомив Володимир Легойда, голова Синодального відділу із взаємин Церкви зі ЗМІ Московського Патріархату.

«Призначення Константинопольським Патріархом своїх представників-єпископів на Україні — без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі і Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України — є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського Патріархату», — повідомив він.

«Такі дії не можуть залишитися без відповіді», наголосив Легойда.

Крім того, в УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

Нагадаємо, 7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві.

У Київському Патріархаті привітали це рішення. Голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря повідомив, що преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського Патріарха під час переговорів щодо об‘єднання Православних Церков в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: