Національна акціонерна компанія Нафтогаз звинуватила державний регулятор з тарифів (НКРЕКП) та «Регіональну газову компанію», яка фактично належить Дмитру Фірташу, у змові з метою легалізації схем крадіжки газу.

Національна акціонерна компанія Нафтогаз звинуватила державний регулятор з тарифів (НКРЕКП) та «Регіональну газову компанію», яка фактично належить Дмитру Фірташу, у змові з метою легалізації схем крадіжки газу.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу.

«З 1 серпня має набути чинності версія Кодексу газотранспортної системи, затверджена попереднім складом НКРЕКП без врахування пропозицій Укртрансгазу, у порушення законної процедури. Є вагомі підстави вважати, що у створенні цього кодексу брали участь юристи, що працюють на олігарха Дмитра Фірташа, фактичного власника РГК», — повідомляють у Нафтогазі.

Там вважають, що Кодекс ГТС має закріпити монополізм облгазів, які належать «РГК», та надати їм легальні можливості для здійснення несанкціонованого відбору газу.

Напередодні до компанії «РГК» прийшли правоохоронці, які провели низку обшуків у корупційній справі проти Нафтогазу. В самій компанії зазначили, що вважають такі дії «тиском зі сторони Нафтогазу з метою саботувати процес балансування газу».

У Нафтогазі зазначили, що виступають за ухвалення Кодексу газопостачання, який би базувався на європейських принципах прозорості.

РГК — один з найбільших в Україні постачальників газу. Компанія здійснює закупівлю газу як видобутого в Україні, так й імпортованого з-закордорну через мережу облгазів.

Нагадаємо, напередодні на Прикарпатті відключили від газу близько 1500 домогосподарств за розкрадання газу.

Також Національне антикорупційне бюро викликало на допит депутата-втікача Олександра Онищенка, який фігурує як підозрюваний у «газовій справі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

5 липня 2017 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

ОЛЕКСАНДР ОНИЩЕНКО ЗАОЧНИЙ СУД

Поділитись: