Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) презентувала концепцію законодавчого регулювання операцій з криптовалютами в Україні.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) презентувала концепцію законодавчого регулювання операцій з криптовалютами в Україні.

Дану концепцію презентували під час засідання Ради фінансової стабільності, йдеться у прес-релізі, опублікованому на сайті Нацбанку.

Згідно із запропонованим підходом, криптовалюти в Україні пропонують вважати фінансовими інструментами, а регулювати їхній обіг має НКЦПФР.

Крім цього, для здійснення операцій з криптовалютами необхідно буде отримати спеціальну ліцензію, а проведення розрахунків вимагатиме певного рівня розкриття інформації для потреб фіскальної служби та Держфінмоніторингу.

«Це важливий перший крок, який підтверджує готовність держави працювати над формуванням законодавчої, нормативної баз, що забезпечить прозорість та якість відносин інвесторів і учасників ринку з криптовалютами», — зазначив очільник НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Крім цього, під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Нагадаємо, Уряд України 15 березня доручив внести діяльність з майнінгу криптовалют до Національного класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД).

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: