УКРАЇНА

В Україні пропонують удосконалити норми щодо теплоізоляції фасадів будинків

21 серпня, 2018 10:56
УКРАЇНА/В Україні пропонують удосконалити норми щодо теплоізоляції фасадів будинків
Зберегти
Вигляд
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує внести зміни до державних будівельних норм щодо теплоізоляції фасадів, що дасть змогу українцям економити до 15% тепла на рік.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує внести зміни до державних будівельних норм щодо теплоізоляції фасадів, що дасть змогу українцям економити до 15% тепла на рік.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе у Facebook.

За його розрахунками, утеплення 3% будівель за оновленими стандартами дасть змогу Україні економити близько 3 мільярдів гривень на рік на закупівлі газу.

«Сьогодні для більшості країн Європи та світу заощадження енерговитрат є правилом. В Україні це тільки починають впроваджувати. Думаю, що з появою таких норм цей процес активізується більше», — повідомив Парцхаладзе.

Крім цього, на думку заступника міністра, утеплення будинків за оновленими державними будівельними нормами дасть змогу збільшити строк експлуатації старих будинків на 15-20% — приблизно на 20 років.

«Нові норми розповсюджуються на проектування зовнішніх стін житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації)», — додав Парцхаладзе.

Оновлені державні будівельні норми мають намір схвалити найближчим часом.

Раніше  у Мінрегіоні пропонували реконструйовувати квартали із застарілою забудовою. Відповідний законопроект уже напрацювали у міністерстіві.

Також там пропонували встановлювати станції екстреного зв’язку на українських дорогах.

Напередодні у Мінрегіоні оновили державні будівельні норми щодо реконструкції тепломереж. Там пропонують встановлювати спеціальні датчики, які будуть виявляти корозію.

Раніше повідомлялось, що в уряді оновили будівельні норми, якими запроваджують обов’язок з будівництва транспортних пересадочних вузліву великих містах.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Напередодні у Мінрегіоні оновили будівельні норми щодо підземних переходів, які зобов’язують встановлювати розділювальні поручні на сходах.

Нагадаємо, що раніше у Мінрегіоні упорядкували реконструкцію та скління балконів.

Раніше Парцхаладзе повідомляв, що у Мінрегіоні розмірковують над тим, щоб зробити обов’язковим проектування громадських туалетів на станціях метрополітену.

Напередодні Міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми щодо проектування тротуарів, якими з 1 вересня забороняється встановлення МАФів та рекламних щитів при проектуванні нових тротуарів чи реконструкціях вулиць.

Раніше в Мінрегіоні зробили обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва та реконструкції доріг.

Крім цього, в Україні дозволили розміщувати дитсадки у житлових багатоповерхових будинках.

Як повідомлялося, в Україні зобов’яжуть утеплювати освітні заклади при будівництві та реконструкції.

Пов`язані новини