Національний банк України спростив процедуру реєстрації зовнішніх договорів про залучення позик в іноземній валюті громадянами України та українськими підприємствами.

Національний банк України спростив процедуру реєстрації зовнішніх договорів про залучення позик в іноземній валюті громадянами України та українськими підприємствами.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зокрема, Нацбанк повністю автоматизував процес реєстрації іноземних позик.

Відтепер, для отримання кредиту в іноземному банку закордоном, необхідно укласти угоду з іноземним банком та українським банком. При цьому НБУ більше не буде проводити окремої процедури розгляду заявок на отримання кредитів та не буде аналізувати всі документи. Процес реєстрації буде автоматизовано, а тривалість залучення іноземних позик скоротиться у рази.

«Зазначене сприятиме подальшій лібералізації сфери валютного регулювання, покращенню фінансування економічних суб'єктів України та, відповідно, пожвавленню української економіки в цілому», — повідомляє Нацбанк.

Також НБУ оновив умови розкриття банками банківської таємниці, дозволивши надавати дані клієнтів банків під час валютних перевірок.

Напередодні у Національному банку оновили методику розрахунку офіційного курсу валют, а також час його публікації.

Як зазначалось, у червні 2018 року валютні резерви Нацбанку зменшились на 200 мільйонів доларів.

Як повідомлялось напередодні, очільник Нацбанку Яків Смолій зазначав, що наявних нараз міжнародних резервів НБУ достатньо для покриття виплат за зовнішніми запозиченнями до 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Поділитись: