Світ

В Україні всихає понад 395 тисяч гектарів лісу — Держлісагентство

6 серпня, 2018 14:32
Світ/В Україні всихає понад 395 тисяч гектарів лісу — Держлісагентство
Зберегти
Вигляд
В Україні продовжують збільшуватись осередки масового всихання лісів. Вони охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області.

В Україні продовжують збільшуватись осередки масового всихання лісів. Вони охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області.

Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів. 

«Загальна площа всихання становить 395,4 тисячі га, з яких соснові насадження на площі майже 200 тисяч га, що вже перевищує річні показники минулого року», — зазначають у відомстві.

Зокрема у Карпатському регіоні площа висихання ялинників становить близько 30 тисяч га.

«У травні цього року ми фіксували всихання на площі близько 350 тисяч гектарів, до серпня воно збільшилося майже на 50 тисяч гектарів», — зазначив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Також повідомляється, що за перше півріччя 2018 року лісогосподарські підприємства провели заходи з поліпшення санітарного стану лісів на площі понад 70 тисяч га.

У відомстві зазначають, що в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних лісів, пов’язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням.

«Температура підвищується і зменшується кількість опадів, через це знижується рівень ґрунтових вод. У зв’язку з цим, дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами», — додали у Держлісагентстві.

23 липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко не підписав та повернув на доопрацювання парламенту закон №5495, що посилює відповідальність за незаконну вирубку деревини.

Відповідне рішення Порошенка підтримали у посольстві Австрії, яка наразі головує у ЄС.

3 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». За нього проголосували 234 народних депутати.

Зокрема, законом встановлюється, що переміщення через митний кордон поза митним контролем лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Також в Уряді анонсували масштабну аудиторську перевірку всіх лісгоспів України з метою виявлення незаконних лісорубів та експортерів лісу.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?

Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу вирубки лісів у Карпатах

Більше про:
# ліси
Пов`язані новини