Народні депутати хочуть створити штаб для боротьби з коронавірусом, який очолить президент Володимир Зеленський. На погоджувальній раді парламентарії домовилися розглянути документ завтра, 20 жовтня.

Проєкт постанови №4228 19 жовтня внесли до Верховної Ради.

Документ, зокрема, передбачає створення очолюваного президентом штабу боротьби з вірусом, підвищення спроможності національної системи охорони здоров’я, запровадження системи захисту вітчизняної економіки від наслідків пандемії, розробку ефективної безпекової стратегії України в умовах «нових глобальних біологічних викликів».

Також депутати планують ввести в дію єдину всеукраїнську багатоканальну телефонну лінію для українців, які мають симптоми або хворіють на коронавірусну хворобу. Їм робитимуть безкоштовні тестування та надаватимуть невідкладну допомогу.

Крім того, парламентарі пропонують створити за регіональним розподілом необхідну кількість мобільних бригад, які збиратимуть у пацієнтів біологічний матеріал за місцем проживання та самі везтимуть його у лабораторію.

Ситуація в Україні

За минулу добу, 18 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 4 766 людей. Також відомо, що вчора 1 112 пацієнтів одужали, а 66 — померли від ускладнень.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 303 638 людей. З них 126 489 пацієнтів одужали, а 5 673 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 171 тисяча людей.

Епідемія в Україні тільки набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня, якщо не частіше. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».

Поділитись: