Уряд встановив нові штрафи за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Також ввели кримінальну відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. 

«Відтепер мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний — 8500 грн», — йдеться в повідомленні.

Раніше штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадових осіб — від 34 до 170 гривень. 

«Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров'ю людей», — зазначив Гончарук.

Також він написав, що нині уряд розглядає можливість законодавчо врегулювати обов'язковість виділення грошей з державного та місцевих бюджетів на заходи з протипожежної безпеки. В уряді планують, що це знизить ризик пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладах освіти і охорони здоров’я.

Нагадаємо, раніше рятувальники повідомляли, що в Україні проводять позапланові перевірки протипожежної безпеки.

Перед цим президент Володимир Зеленський доручив Кабміну спільно з місцевою владою перевірити пожежну безпеку у всіх закладах, установах та організаціях із масовим перебуванням людей. Зробив це після пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, яку гасили майже добу.

Унаслідок пожежі загинули 16 людей, ще 30 людей постраждали.

У поліції повідомили, що попередньо причиною займання коледжі стала несправність електропроводки чи побутових електроприладів.

Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, у коледжі не було пожежної сигналізації. Також поліція встановила, що у навчальному закладі не було вогнегасників та датчиків чутливості до диму та температури.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile