Потреба у приладах обліку обсягів спожитого газу в Україні складає 3 мільйони одиниць. Саме стільки газових лічильників мають встановити облгази та Нафтогаз для забезпечення повного обліку спожитого газу.

«Лише 80% мешканців України мають повний облік спожитого тепла. 20% у нас необлікованого тепла. Я вважаю, що це мега-можливість для зловживань із постачання тепла на містах. По газу у нас та сама проблема. Біля 3 мільйонів лічильників сьогодні відсутні в країні», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради 5 березня.

Він зазначив, що напередодні облгази оскаржили у суді рішення уряду про застосування знижених норм споживання газу для споживачів без лічильника та повернули норму у 9 кубометрів на одну особу. Через це уряд ухвалив нову постанову, якою знову зменшив норму споживання газу — до 3,28 кубометра на одну особу.

Також під час наради прем'єр доручив місцевим владам створити графіки встановлення газових та теплових лічильників у своїх містах.

30 січня, уряд зобов’язав Нафтогаз встановити газові лічильники всім споживачам, які їх ще не мають. Встановити лічильники там мають власним коштом.

Крім цього, під час засідання уряду ухвалили рішення знизити норми споживання газу для споживачів без лічильника втричі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

6 грудня 2018 року у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Поділитись: