Кабінет міністрів України ухвалив доручення Нафтогазу встановити власним коштом газові лічильники тим споживачам, які їх все ще не мають.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 30 січня.

«Всі мають бути зацікавлені у тому, аби рахувати – хто і скільки споживає реально, а не списувати один на одного. Потрібен лічильник. У нас є домогосподарства, в яких лічильника немає. Чиє це завдання (забезпечити лічильниками — ред.)? Постачальника газу!», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Контроль за виконанням цього рішення поклали на Міністерство енергетики. Встановити лічильники громадянам Нафтогаз має «у максимально стислі терміни».

Зазначимо, що встановлення газових лічильників донедавна було у компетенції постачальників газу — облгазам, більшість яких належить українському олігарху Дмитру Фірташу. Зокрема, встановлення цих лічильників закладене у розмірі тарифу на газ, який громадяни сплачують цим облгазам.

Крім цього, під час засідання уряду ухвалили рішення знизити норми споживання газу для споживачів без лічильника втричі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: