Економіка / Бізнес

В Україні спростили валютні обмеження при імпорті — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Бізнес/В Україні спростили валютні обмеження при імпорті — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Національний банк України спільно з Державною фіскальною службою та Міністерством фінансів спростили валютний нагляд для операцій з імпорту сировини з метою її подальшої переробки на території України.

Зокрема, такі операції зніматимуться з контролю банками. Відповідні зміни набудуть чинності 7 лютого 2019 року.

«З метою покращення умов ведення бізнесу в Україні Національний банк розширив перелік типів митних декларацій, що використовуються банками для зняття імпортних операцій резидентів з контролю. Мова йде, зокрема, про імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товарів, які будуть перероблюватися і забезпечувати створення доданої вартості в Україні», — повідомили в Нацбанку.

Зазначається, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Напередодні Нацбанк закликав Раду ратифікувати угоду про протидію ухиленню від оподаткування, яка є невід’ємною частиною нового закону про валюту.

Пов`язані новини