В Україні за минулу добу, 19 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 5 469 людей. Також відомо, що вчора 3 044 пацієнтів одужали, а 113 — померли від ускладнень.

Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони щодо поширення коронавірусу.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 309 107 людей. З них 129 533 пацієнтів одужали, а 5 786 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 173 тисячі людей.

Найбільше нових випадків за добу зафіксували у Києві (462), Харківській (446), Житомирській (376), Львівській (289) областях. А найменше у Кіровоградській та Херсонській областях — 51 та 59 випадків відповідно.

Лабораторії провели 31 543 досліджень методом ПЛР та 21 860 тестів методом ІФА.

Епідемія в Україні тільки набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня. Наразі добовий рекорд зафіксували 16 жовтня — 6 410 випадків. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».

В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 19 жовтня, читайте тут (тільки не лякайтеся — там багато «червоної» зони).

Водночас президент Володимир Зеленський погрожує жорстким карантином, якщо щодня виявлятимуть понад 9,5 тисячі інфікованих.

Що ж нам робити?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: