В Україні за добу кількість хворих із COVID-19 перевалила за 6 тисяч — це новий рекорд
В Україні за минулу добу, 16 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у рекордної кількості людей — 6 410. Також відомо, що вчора 2 194 пацієнти одужали, а 109 — померли від ускладнень.
Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони щодо поширення коронавірусу.
За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 293 641 людини. З них 124 113 пацієнтів одужали, а 5 517 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 164 тисячі людей.
Найбільше нових випадків за добу виявили у Києві (598), Одеській (506), Харківській (472), Дніпропетровській (464) областях.
А найменше у Кіровоградській та Запорізькій областях — 44 і 97 випадків відповідно.
За добу 1089 людей госпіталізували з підтвердженим коронавірусним захворюванням. Лабораторії провели 36 201 дослідження методом ПЛР та 27 533 тестів методом ІФА.
Чому знову рекорд?
Епідемія в Україні тільки набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня, якщо не частіше. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.
Загалом ситуація у світі не краща. Наразі відомо про 38,7 млн підтверджених випадків інфікування. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає ці цифри заниженими і припускає, що хворих уже може бути 760 млн.
Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».
В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 12 жовтня, можна подивитися тут. Про поділ, який діятиме з 19 жовтня, читайте тут (тільки не лякайтеся — там багато «червоної» зони).
Як уберегтися?
По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.
Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.
- Поділитися: