В українського політв’язня Володимира Дудки, незаконно засудженого в Севастополі у справі «українських диверсантів», в умовах Сімферопольського СІЗО №1 погіршується стан здоров'я.

Про це повідомляють «Крим.Реалії» із посиланням на результати проведеного близько року тому медичного обстеження, які надав син Володимира Дудки Ілля.

«У цих результатах вказано, що у нього білий рубець у шлунку, що свідчить про пережиту виразку шлунка. Також у нього аденома простати та пісок у нирках. Ці хвороби з'явилися у нього вже після арешту. Тато регулярно скаржиться на біль у ділянці живота і паху. Лікар поцікавився, які ліки він приймає, але своє призначення не виписав», — повідомив Ілля Дудка.

За його словами, батько написав заяву про те, щоб результати обстеження видали в письмовому вигляді йому та адвокатам, щоб фахівці за межами СІЗО могли призначити лікування.

Також син політв'язня розповів, що в іншого засудженого у справі «українських диверсантів» Олексія Бессарабова змінився адвокат, у зв'язку з чим розгляд апеляційної скарги, ймовірно, відкладеться на невизначений час.

«В Олексія Бессарабова змінився адвокат, він ознайомлюється з матеріалами, тому розгляд апеляційної скарги найближчим часом малоймовірний. Батько з Олексієм у додатках до апеляційної скарги написали чимало зауважень на вирок. Крім того, вони оскаржили той факт, що у вироку не було вказане їх українське громадянство. Суд цю скаргу задовольнив», — пояснив Дудка.

Наприкінці грудня 2018-го син Володимира дудки після відвідин батька в СІЗО анексованого Криму повідомив, що у того знову підвищений тиск і може статися інсульт.

10 листопада 2016 року російська ФСБ в анексованому Криму заявила про затримання в Севастополі «групи диверсантів Головного управління розвідки Міноборони України». Троє затриманих — Дмитро Штибліков, Олексій Бесарабов та Володимир Дудка.

У серпні 2018 в утримуваного в анексованому Криму фігуранта «справи українських диверсантів» Володимира Дудки погіршився стан здоров’я: у нього почалися проблеми з серцем

Загалом у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: