Випробування підтвердили повну кулестійкість корпусів БТР-4Е та їх придатність для виготовлення наступної партії бронетранспортерів.

Про це повідомив заступник генерального директора концерну Укроборонпром Мустафа Найєм.

«Сьогодні ми отримали результати відкритих випробувань корпусів БТР-4Е, які пройшли за участі Військового представництва Міністерства оборони та журналістів. Під час стрільб не було зафіксовано жодного пробиття броні», — написав він.

Зазначається, що випробування проходили два типи з’єднання — зі зміцнюючою наплавкою та підкладкою з броньової сталі та без нанесення цієї наплавки. Обстріл виконували бронебійно-запалювальними кулями Б-32 калібру з кулемета.

«Обидва типи з’єднань (з наплавкою та без наплавки) витримали обстріл кулями й не були пробиті. Таким чином випробування підтвердили, що корпус БТР-4Е відповідає усім технологічним вимогам в частині протикульної стійкості зварних з’єднань», — додав Найєм.

Він уточнив, що після поширення інформації про можливі недоліки у корпусах бронетранспортерів організували комісійну перевірку усіх наявних на заводі корпусів, а також вже поставленої техніки в місцях їх постійної дислокації.

«Перевірки показали, що уся оглянута комісією техніка відповідає вимогам технічної документації», — уточнив він.

Нагадаємо, Міністерство оборони тимчасово призупинило приймання бронетранспортерів серії БТР-4Е через те, що нібито робоча група, про яку повідомив Найєм, знайшла пошкодження зміцнюючої наплавки на зварних з’єднаннях бортів бронетранспортерів БТР-4Е у місцях постійної дислокації.

В оборонному відомстві заявили, що з’ясовують можливі факти неналежного виконання посадових обов’язків відповідальними службовцями. У разі встановлення винних у цій ситуації керівництво Міноборони буде «вживати заходів щодо притягнення їх до відповідальності».

Згодом Мустафа Найєм заявив, що робоча група, до якої ввійшли фахівці Міністерства оборони й держконцерну Укроборонпром, не знайшла пошкоджень на бронетранспортерах БТР-4Е, які передали концерну у кінці 2019 року.

Поділитись: