В ніч з 17 на 18 жовтня на вулиці Софії Перовської в Умані троє невідомих напали з ножем на двох брацлавських хасидів.

Про це нам у коментарі повідомила Об’єднана єврейська громада України, також про це заявила поліція.

15-річному хлопцю вдалося втекти, а 17-річний громадянин Ізраїлю отримав поранення ножем у щоку (тут можна побачити фото) — він звернувся до поліції. Мотив нападу наразі невідомий. Зазначається, що на хасидів чатували у подвір’ї, хоча до цього жодних конфліктів не було.

Правоохоронці оглянули місце злочину та знайшли камери відеоспостереження, на яких зафіксовано момент нападу. Самих нападників поки затримати не вдалося. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років за статтею 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу. 

Цьогорічне святкування в Умані

Хасиди в Умані зустрічали юдейський Новий рік (Рош га-Шана). Попри те, що уряд заборонив в'їзд в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу, паломники намагались потрапити до України, наприклад, через кордон з Білоруссю, проте так і не змогли цього зробити.

Представники брацлавського хасидизму вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Нахман — духовний лідер хасидів, святий, який останній рік свого життя провів в Умані. Хасиди також вважають, що якщо вони зустрінуть Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде для них щасливим.

Поділитись: