Міністр фінансів Франції Бруно ле Мер заявив, що уряд країни може змінити графік впровадження пенсійної реформи, через яку в країні вже четвертий день тривають масові акції протесту.

Про це повідомляє Reuters.

«Я хочу, аби державний бюджет був збалансованим, але не будьмо категоричними… графік (запровадження реформи — ред.) відкритий до обговорення», — заявив ле Мер.

Міністр додав, що не хоче надто різких змін для тих, кого безпосередньо стосується пенсійна реформа. Йдеться про запровадження універсальної пенсійної програми — нині у Франції їх 42, і кожна з них має свій пенсійний вік і розмір виплат.

З 2025 року ці «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

Деталі пенсійної реформи французький уряд планує представити в середу 11 грудня.

Напередодні прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп заявив, що готовий дотримуватися запланованої пенсійної реформи свого уряду. Водночас працівники Загальної конфедерації праці будуть протестувати, доки уряд не презентує план реформування.

Протести в країні тривають із 5 грудня, а число мітингувальників із десятків тисяч зросло до понад 800 тисяч людей. До акцій протесту, які проходять передусім у Парижі, долучилися працівники залізничного та громадського транспорту та вчителі, через що не працюють школи, а на дорогах утворилися затори. Наступна масова акція планується на вівторок, 10 грудня.

Поділитись: