У Кабінеті міністрів України назвали некоректним повідомлення голови Укренерго про те, що з 1 липня, коли стартував новий ринок електроенергії, ціни на електрику для промисловості зросли на 30%.

Про це йдеться у повідомленні прес-служба Кабміну.

Зокрема, в уряді заявляють, що оцінка зростання електроенергії, яку використали в Укренерго, базується на тимчасовому явищі — піковому значенні ціни на електрику на ринку у 2375 гривень за мегават.

«Але ця пропозиція, як виявилося, була ситуативною і не була підтримана ринком. Продавець електроенергії – ПАТ «Центренерго» – знизив ціну до середньозваженої, і за перші сім днів функціонування ринку електроенергії «Центренерго» продавав електроенергію по середньозваженій ціні в 1599 гривень за мегават рівним графіком», — повідомили в Кабміні.

Там також додали, що остаточні оцінки того, як змінилася ситуація з цінами на електроенергію для промисловості з запуском нового ринку 1 липня 2019 року, можна буде щонайменше через місяць після його запуску, тобто у серпні.

12 липня голова Укренерго Всеволод Ковальчук заявляв, що ціни на електроенергію для промисловості із запуском нового ринку з 1 липня зросли на 30%. Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%, а в Енергоринку повідомили, що вартість електроенергії зросте на 42%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Зазначимо, що більше половини спожитої українцями електроенергії виробляють на АЕС, якими керує Енергоатом. ТЕС, у тому числі компанії «ДТЕК», використовують для покриття нестачі виробленої на атомних електростанціях електроенергії та для балансування споживання (вони покривають потреби в електриці у пікові години).

Поділитись: