На початку 2020 року ціни на газ у Європі можуть суттєво зрости через високу ймовірність припинення транзиту російського газу до Європи через газотранспортну систему України. Для українців ціни буде стримувати уряд та Нафтогаз.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в ефірі одного з українських телеканалів, передає «УНІАН».

«Що таке припинення транзиту? Це безперечно надзвичайна ситуація на ринку. А надзвичайна ситуація — це екстремальне зростання цін», — повідомив Оржель.

За його словами, ціни на газ для населення та промисловості взимку будуть зростати у будь-якому разі через зростання попиту на газ.

«Газ — товар сезонний, і споживання сезонне... Але скажу вам навіть більше: український уряд забезпечить меншу ціну, ніж була в першому кварталі цього року. Тобто на перший квартал 2020 року ціна буде меншою, ніж у першому кварталі 2019 року», — зазначив Оржель.

Водночас Оржель запевнив, що ціни на газ взимку будуть стабільними, адже Україна встигла накопичити у сховищах великі запаси газу.

18 листопада у Газпромі заявили, що надіслали Нафтогазу офіційну пропозицію про укладання нової угоди на транзит газу на 1 рік або продовження чинних контрактів. Умовою цього є відмова України від претензій до Газпрому в межах перемоги у Стокгольмському арбітражі, а також від штрафу, який на Газпром наклав українських антимонопольний комітет.

Зазначимо, що наразі між Нафтогазом та Газпромом діють контракти на транзит газу та його постачання до України. В межах контракту Газпром має постачати газ до України напряму, але не робить цього, порушуючи умови угоди. Україна не купує газ у Газпрому напряму з листопада 2015 року, зокрема через те, що Газпром цього газу просто не продає.

Раніше Вітренко повідомляв, що Росія і так має постачати газ до України за ціною на 20-25% нижчою, ніж Україна купує у Європі, але не робить цього.

Ми існуємо завдяки вам! Підтримайте незалежну журналістику — фондуйте нам на Спільнокошті та долучайтеся до спільноти Друзів hromadske.
Поділитись: