Міністр енергетики України Ігор Насалик заявив, що після запуску нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року ціни на електрику для промислових споживачів не просто не збільшилися, але й зменшилися.

Про це Насалик заявив під час засідання уряду 14 серпня.

«Хочу сьогодні спростувати інформацію, яка озвучувалась з відповідних державних інституцій, про те, що ціна на електроенергію в Україні на 20% більше, ніж в європейських країнах. Для цього достатньо підняти інформацію про ринок, тут мається на увазі Бурштинський острів (частина енергосистеми України, яка інтегрована до європейської енергомережі — ред.), який працює в цих умова. Повинен сказати, що ціни не тільки не збільшились, але й зменшились», — заявив Насалик.

Згодом Насалик таки визнав, що ціни на електроенергію таки зросли та запропонував уряду ухвалити зміни до постанови про державне регулювання ціни на електрику, щоб знизити її вартість для металургійних компаній.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%. У компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що ціна електроенергії для них після запуску ринку зросла на 20%.

В Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: