В Європарламенті представили карту Росії з місцями утримання політв'язнів

Фракція Зелених у Європейському парламенті представила мапу Росії з позначеними місцями утримання політв'язнів, в тому числі українців.

Фракція Зелених у Європейському парламенті представила мапу Росії з позначеними місцями утримання політв'язнів, в тому числі українців.

Про це повідомляє DW.

Також мапа розміщена на сайті Зелених, там можна обрати два режими: у першому на карті зображені стадіони де пройде Чемпіонат світу з футболу, а на другій — місця перебування політв'язнів.

Зазначається, що список пенітенціарних закладів склала російська правозахисна організація «Меморіал». У списку 158 політичних в'язнів, з яких понад 60 — українці.

«Я сподіваюся, ми не будемо політичною силою, яка псує життя футбольних фанів, а сподіваюся, що ми зможемо мотивувати вболівальників показати більше відповідальності, якщо ФІФА ухвалила хибне рішення щодо того, де проводити чемпіонат», — прокоментувала депутатка Європарламенту Ребекка Гармс.

Нагадаємо, 6 червня стало відомо, що український активіст Володимир Балух, який 19 березня оголосив безстрокове голодування в СІЗО Сімферополя, втратив 30 кг ваги.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів

Раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав Росію негайно звільнити незаконно ув’язненого українського режисераОлега Сенцова.

Також ОБСЄ закликала Росію звільнити політв’язня Сенцова і переглянути його справу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова: як це було

«Ми не повинні мовчати» — російський актор Філіппенко закликав звільнити Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Якщо він щось вирішив, то робив саме так», — актор фільму Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.