УКРАЇНА

Політв'язень Балух втратив 30 кг за час голодування — адвокатка

6 червня, 2018 14:48
УКРАЇНА/Політв'язень Балух втратив 30 кг за час голодування — адвокатка
Зберегти
Вигляд
Український активіст Володимир Балух, який 19 березня оголосив безстрокове голодування в СІЗО Сімферополя, втратив 30 кг ваги.

Український активіст Володимир Балух, який 19 березня оголосив безстрокове голодування в СІЗО Сімферополя, втратив 30 кг ваги.

Про це 6 червня на прес-конференції у Києві повідомила адвокатка Ольга Дінзе, передає «Радіо Свобода».

«Балух оголосив голодування в кінці березня 2018 року. Наразі він вже майже 2,5 місяці голодує. Єдине — у нього дещо полегшений режим, після першого місяця голодування він перейшов на сухарі і кисіль, оскільки він схуд на 30 кг», — розповіла Дінзе.

«Ми починали його втрачати, і дякуємо архієпископу Клименту, який умовив його почати приймати хоч якусь їжу», — додала адвокатка.

1 червня архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Климент розповів про погіршення стану здоров’я Балуха.

Нагадаємо, уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова 18 травня відвідала українського політв'язня Володимира Балуха у СІЗО Сімферополя в анексованому Криму.

Зазначимо, що голодування Володимира Балуха триває вже понад 70 днів. Він відмовився від їжі 19 березня на знак протесту проти вироку кримського «суду», що призначив кримчанину три роки і п'ять місяців колонії за нібито зберігання боєприпасів, знайдених після чергового обшуку його будинку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Раніше так званий «Роздольненський районний суд» Криму відхилив клопотання захисту українського політв’язня Володимира Балуха про експертизу відеозаписів з камер спостереження ізолятора тимчасового тримання.

Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.

Архієпископ Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

14 квітня правозахисник розповів, що до політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків.

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Нагадаємо, у серпні 2017 року начальник ізолятора в Криму вдарив українського політв'язня Балуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму — історiя Володимира Балуха.

Пов`язані новини