Війна / Крим

Вашингтон може відповісти на агресію РФ у морі наданням Україні зброї — екс-посол США

Радіо Свобода
Війна/Крим/Вашингтон може відповісти на агресію РФ у морі наданням Україні зброї — екс-посол США
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати через 2-3 місяці можуть надати Україні нову зброю та оголосити про санкції проти Росії як відповідь на агресію в Керченській протоці. Про це заявив екс-посол США в Україні, директор «Атлантичної Ради» у Вашингтоні Джон Гербст.

Дипломат сказав, що реакція США, як і Європи на агресію Росії в морі була слабкою і недостатньою. На думку Гербста, найкращою відповіддю могли бути санкцій проти найбільшого російського банку, надання Україні зброї або заборона російським суднам заходити в американські порти чи порти ЄС.

«Вже через 2-3 місяці ми побачимо, що США надають зброю Києву й оголосять про нові санкції проти Росії у зв'язку з цією агресією.

Думаю, протягом найближчих восьми-десяти, максимум – дванадцяти тижнів з'явиться ця набагато сильніша відповідь США. І, окрім санкцій, це буде військова допомога Україні», — допустив дипломат.

Він додав, що в американському Конгресі підтримують Україну.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини