На засіданні 26 грудня Переяславський райсуд не розглядав продовження запобіжного заходу підозрюваним у вбивстві 5-річного Кирила Тлявова — розглядалися тільки питання відводу двох суддів, повідомляє кореспондентка hromadske.

Так, спочатку суддя Ігор Опанасюк задовольнив клопотання про відвід судді Ярослави Керекези, а потім сам взяв відвід, бо товаришує з одним з підозрюваних поліцейських Володимиром Петровцем.

Прокурор зазначив, що цей факт — що Опанасюк та Петровець товаришували — ставить під сумнів рішення Опанасюка про відвід судді Керекези.

У підсумку суд вирішив скерувати матеріали справи до Київського апеляційного суду, який має визначити її підсудність — тобто де справу розглядатимуть далі. Продовжити розгляд у Переяслав-Хмельницькому неможливо, бо це могли робити тільки двоє суддів — Опанасюк і Керекеза, яких відвели.

Таким чином, апеляційний суд має направити матеріали справи до іншого суду, який вже розгляне продовження тримання під вартою трьом підозрюваним. Зробити це необхідно до 31 грудня, бо у цей день спливає строк запобіжного заходу.

Адвокат сім’ї Тлявових Олександр Щербина заявив у коментарі hromadske, що захист робитиме все, аби встигнути продовжити підозрюваним тримання під вартою. Якщо зробити це не встигнуть — усі підозрювані у вбивстві Кирила Тлявова вийдуть на свободу.

Зі свого боку, адвокат підозрюваного Івана Приходька Віктор Чевгуз відкинув звинувачення сторони захисту у затягуванні справи — він нагадав, що клопотання про продовження тримання під вартою прокуратура направила до суду 26 грудня — за 5 днів до того, як сплине термін чинного запобіжного заходу.

«Чому вони не подали клопотання за 10 днів, за 15?», — сказав він.

26 грудня у Переяславському районному суді розпочалося підготовче засідання у справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова. До зали суду із СІЗО привезли підозрюваних Володимира Петровця, Івана Приходько та Дмитра Кривошея. Ще один неповнолітній підозрюваний, який перебуває під нічним домашнім арештом, прийшов до суду у супроводі матері.

У підсумку крім відводу двох суддів на засіданні жодні інші питання не розглянули.

Нагадаємо, 31 травня 2019 року у Переяславі-Хмельницькому Київської області патрульні поліціянти в позаробочий час стріляли з вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах, неподалік від місця, де гуляв 5-річний Кирило Тлявов. Вочевидь один зі стрільців поцілив хлопчику у голову, 3 червня він помер.

4 червня 2019 року суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліціянтів Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями «хуліганство» і «завдання тяжких тілесних ушкоджень» (коли хлопчик ще був живий), однак згодом прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю «умисне вбивство».

Слідство також перевіряло версію, що вистрілити міг син поліціянта.

5 листопада 2019 року у справі про вбивство 5-річного Кирила чотирьом особам оголосили підозри.

6 грудня 2019 року Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у цій справі.

Поділитись: