Слідчі Нацполіції відкрили 38 томів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета адвокатам підозрюваних виконавців злочину — Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка.

Про це повідомив старший слідчий у справі Василь Бирко.

За його словами, матеріали провадження загалом налічують понад дві сотні томів: 38 томів — стосовно трьох підозрюваних, понад 200 — щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників злочину. Провадження щодо ймовірних виконавців виокремили, але продовжується встановлення інших ймовірних учасників злочину, організаторів та замовників. 

«Зокрема опрацьовано майже 20 тисяч годин відеозаписів (а це записи від п’яти днів до двох місяців фіксації), допитано понад 3000 осіб, опрацьовано майже 44 тисячі абонентських номерів, 15 тисяч ІМЕІ та 400 моніторингів (при цьому в кожному моніторингу — від 4 000 до 200 000 з’єднань абонентів). Окрім того, проведено, відповідно до рішень судів, 180 окремих слідчих (розшукових) дій, призначено 106 комплексних експертиз», — зазначив Бирко.

Слідчий додав, що з матеріалами провадження адвокати Дугарь, Антоненка та Кузьменко відтепер можуть ознайомитися як в будівлі Головного слідчого управління Нацполіції, так і в ізоляторі тимчасового тримання, де утримуються двоє підозрюваних. Після ознайомлення стороною захисту з матеріалами справи, сформований обвинувальний акт направлять до суду.

Нагадаємо, 21 травня стало відомо, що підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб.

А 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.

Як розповідало hromadske в матеріалі, в справі вбивства журналіста слідчі проводили обшуки у власника столичного зброярного магазину, шукаючи вибухівку. Підставою для обшуку, сказано в ухвалі, є те, що цей магазин неодноразово відвідував Олександр «Кулібін» Корнієвський, який має навички поводження з вибухівкою та радіокерованою електронікою, може виготовляти саморобні вибухові пристрої, підтримувати зв’язок з людьми, що мають навички їх виготовлення, а також причетні до вбивства Павла Шеремета.

Олександр Корнієвський — колишній військовий з «Айдару», є фігурантом кримінальної справи щодо незаконного обігу зброї, яку спочатку вела поліція, а згодом забрала Служба безпеки. У цій справі разом з «Кулібіним» фігурують колишні військові Іван Каралюс «Шукач» та Віктор Балацький «Агат».

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: