Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає від влади Саудівської Аравії «негайно пред’явити» тіло вбитого журналіста Джамаля Хашогджі для проведення розтину.

Директор Amnesty International по кампаніях на близькому сході Самах Халіл заявив, що необхідно провести розслідування під егідою ООН. На його думку, таке розслідування дозволить без замовчувань з’ясувати справжню роль уряду Саудівської Аравії у вбивстві журналіста.

Халіл вважає, що версії розвитку подій, яку транслює Саудівська Аравія, не можна довіряти. 

Правозахисник наголосив, що істину можуть приховувати «для збереження міжнародних бізнес-зв’язків» Саудівській Аравії.

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіст Хашогджі помер. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії. Після цього Туреччина пообіцяла розкрити усі подробиці вбивства саудівського журналіста.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашогджі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашогджі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашогджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile