Світ

Вбивство журналіста у Словаччині: президент готовий призначити новий уряд

22 березня, 2018 00:51
Світ/Вбивство журналіста у Словаччині: президент готовий призначити новий уряд
Зберегти
Вигляд
Президент Словаччини Андрій Кіска готовий 22 березня призначити нового прем’єр-міністра країни та затвердити склад уряду.

Президент Словаччини Андрій Кіска готовий 22 березня призначити нового прем’єр-міністра країни та затвердити склад уряду. Попередній склад виконавчого органу влади пішов у відставку після першого в історії Словаччини вбивства журналіста.

Про це повідомляє Aktuality.sk.

Новий прем’єр-міністром Словачини стане Петер Пеллегріні, якому доручили сформувати новий Кабінет міністрів. Президент заявив, що він погодиться з кандидатурами Пеллегріні попри те, що він не задоволений ними на всі 100%.

«Словаччина є парламентською демократією, і більшість депутатів підтримали уряд пана Пеллегріні», — сказав Кіска, додавши, що він не хоче виходити за межі Конституції.

У Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Їх застрелили у власному будинку в місті Велка-Мака.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з  професійною діяльністю Кучака. Він писав про зв'язки між італійською мафією та людьми, близькими до Фіцо. В інших матеріалах журналіст розкривав корупційні скандали, пов'язані з партією Фіцо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Після вбивства Кучака у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова.

12 березня міністр внутрішніх справ, заступник глави уряду Словаччини Роберт Калиняк також оголосили про свою відставку.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та його уряд пішли у відставку 15 березня на тлі політичної кризи, спричиненої вбивством журналіста-розслідувача Яна Кучака та його нареченої.

Відставка Фіцо відбулась після того як десятки тисяч жителів країни приєдналися до антиурядових акцій протесту, вимагаючи відставки уряду та повного розслідування смертей Яна Кучака та Мартіни Куснірової.

Протести були найбільшими в Словаччині з часів антикомуністичної оксамитової революції 1989 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому протестує Словаччина: у країні тривають наймасовіші з 1989 року демонстрації

Більше про:
# Словаччина
Пов`язані новини