Відтворення складових капсиду
Фото:

Science

Американські вчені з Університету Юти та Університету Вірджинії змогли відтворити в пробірці перші етапи зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Це дозволить вченим краще дослідити вірус та шукати шляхи його лікування.

Нове дослідження науковці опублікували в журналі Science.

За допомогою новітнього електронного мікроскопа команда дослідників змогла розглянути 240 білків, складових капсиду (зовнішньої оболонки вірусу). Тепер вчені вважають, що його роль складніша, ніж здавалося раніше.

Так, раніше дослідники вважали, що капсид необхідний для захисту генетичного матеріалу всередині оболонки. Але нове дослідження показало, що він — не просто «пакування», а пряма допомога процесу зараження.

Що виявили вчені?

Науковці з’ясували, що капсид залишається практично неушкодженим під час процесу реплікації, який відомий як зворотна транскрипція. Коли команда використовувала генетичні й біохімічні методи для дестабілізації капсиду, вірус більше не міг ефективно розмножуватися.

За словами вчених, тепер, коли з'явилися нові дані про роботу вірусу, відкриваються двері для більш детального вивчення його роботи й пошуку методів боротьби з ним.

Поділитись: