Вчені знайшли неушкоджені клітини мозку людини, яка майже 2000 років тому загинула під час виверження Везувію
Група італійських дослідників виявила неушкоджені клітини мозку в 25—річної людини, яка загинула в місті Геркуланум під час виверження вулкану Везувій майже дві тисячі років тому.
Про це повідомляє CNN.
Експерти здійснили це відкриття, вивчаючи останки людини, які вперше виявили у 1960-х роках у Геркуланумі. Загиблого знайшли обличчям вниз на дерев'яному ліжку в будівлі, яка, можливо, була присвячена імператору Августу.
У 2018 році криміналістичний антрополог П'єр Паоло Петроне під час дослідження залишків будівлі побачив «склоподібний матеріал, що світився зсередини черепа».
Згодом вчені довели, що «сяйво» з'явилося через процес вітрифікації через високу температуру та швидке охолодження.
«Мозок через вплив гарячого вулканічного попелу повинен спочатку став рідким, а потім негайно перетворитися у склоподібний матеріал через швидке охолодження відкладень вулканічного попелу», — пояснив вчений.
Після подальшого аналізу команда виявила клітини у склоподібному мозку, які «неймовірно добре збереглися». Також дослідники виявили неушкоджені нервові клітини у спинному мозку, який також зазнав вітрифікації.
І що тепер?
По-перше, як кажуть вчені, це відкриття дозволить детально вивчити людей, які жили в той час.
По-друге, це дозволить дізнатися більше про процес вітрифікації: точні температури, від яких постраждали люди, та швидкість охолодження вулканічного попелу. Вчені знайшли обвуглену деревину біля загиблого та зробили висновок, що після виверження температура на місці виявлення людини була понад 500 °C.
Також відкриття дослідників допоможе оцінити ризик для життя людей у разі повторного виверження Везувію. Якщо це станеться — постраждати можуть понад 3 млн жителів Неаполя та його околиць.
- Поділитися: