Велика Британія вирішила приєднатися до військово-морської місії Сполучених Штатів Америки щодо забезпечення безпеки судноплавства в Перській затоці.

Про це повідомляє Reuters.

Міністр оборони Британії Бен Уоллес заявив, що Лондон має намір захистити судноплавство від загроз з боку Ірану.

«Надзвичайно важливо забезпечити свободу для всіх міжнародних морських перевезень через Ормузьку протоку, враховуючи зрослу загрозу», — заявив Уоллес.

Раніше Німеччина відхилила прохання Вашингтона надіслати німецьких військових для участі в місії США в Ормузькій протоці.

Нагадаємо, 4 липня поліцейські і митні органи Гібралтару за підтримки загону британських морських піхотинців затримали іранський танкер Grace 1. За їхньою версією, судно мало доставити нафту на нафтопереробний завод в провінції Тартус на північному заході Сирії в обхід санкцій США. Тегеран це заперечував і висловив Лондону протест і пригрозив симетричною відповіддю.

Незабаром представник уряду Великої Британії повідомив, що три військові кораблі Ірану намагалися захопити нафтовий танкер British Heritage у Перській затоці.

Ще раніше, 13 червня в Оманській затоці зазнали аварії два танкери, що належать норвезькій і японській компаніям. За даними ЗМІ, судна стали жертвами торпедної атаки. Іранські екстрені служби врятували 44 моряки. Інших підібрало на борт військовий корабель США.

Сполучені Штати Америки звинуватили у напад Іран і відправили в район Оманської затоки есмінець USS Mason.

Пізніше міністерство закордонних справ Великої Британії також поклало на Іран відповідальність за інциденти із танкерами в Оманській затоці.

Газета The Times дізналася про намір британської влади відправити до Перської затоки 100 морських піхотинців.

Відносини між США та Іраном загострилися після того, як Сполучені Штати вийшли з багатосторонньої угоди щодо ядерної програми Ірану. Вашингтон запровадив проти Ірану санкції, зокрема повернув старі обмеження на експорт нафти.

Поділитись: