Німеччина відхилила прохання Вашингтона надіслати німецьких військових для участі в місії США в Ормузькій протоці. Берлін вважає стратегію максимального тиску на Іран невірною.

Про це заявив 31 липня міністр закордонних справ ФРН Хайко Мас додавши, що в цьому питанні уряд у Берліні координує свої дії із французькими колегами, передає Deutsche Welle.

«Ми вважаємо стратегію максимального тиску невірною. Ми не хочемо військової ескалації, ми і далі будемо виступати за дипломатичні кроки», — вказав Мас.

Напередодні США запропонували Німеччини, Франції і Великій Британії приєднатися до американської місії із забезпечення безпеки судноплавства в Ормузькій протоці, що з'єднує Перську і Оманську затоки. Раніше Лондон пропонував створити для цих цілей загальноєвропейську місію.

Нагадаємо, 19 липня, елітне іранське військово-політичне формування «Корпус вартових ісламської революції» затримало судна «Mesdar», що йшло під прапором Ліберії, та «Stena Impero» під британським прапором. На борту «Stena Impero» знаходилися 23 моряків.

Зовнішньополітичне відомство Великої Британії пригрозило Ірану «наслідками», якщо арешт танкера не буде знятий найближчим часом, але виключив можливість військового втручання. Британським кораблям рекомендовано обходити Ормузьку протоку.

Раніше 4 липня поліцейські і митні органи Гібралтару за підтримки загону британських морських піхотинців затримали іранський танкер Grace 1. За їхньою версією, судно мало доставити нафту на нафтопереробний завод в провінції Тартус на північному заході Сирії в обхід санкцій США. Тегеран це заперечував і висловив Лондону протест і пригрозив симетричною відповіддю.

Незабаром представник уряду Великої Британії повідомив, що три військові кораблі Ірану намагалися захопити нафтовий танкер British Heritage у Перській затоці.

Ще раніше, 13 червня в Оманській затоці зазнали аварії два танкери, що належать норвезькій і японській компаніям. За даними ЗМІ, судна стали жертвами торпедної атаки. Іранські екстрені служби врятували 44 моряки. Інших підібрало на борт військовий корабель США.

Сполучені Штати Америки звинуватили у напад Іран і відправили в район Оманської затоки есмінець USS Mason.

Пізніше міністерство закордонних справ Великої Британії також поклало на Іран відповідальність за інциденти із танкерами в Оманській затоці.

Газета The Times дізналася про намір британської влади відправити до Перської затоки 100 морських піхотинців.

Відносини між США та Іраном загострилися після того, як Сполучені Штати вийшли з багатосторонньої угоди щодо ядерної програми Ірану. Вашингтон запровадив проти Ірану санкції, зокрема повернув старі обмеження на експорт нафти.

Поділитись: