Велика приватизація: Рада попередньо ухвалила зміни до закону, які дозволять продавати об'єкти під час карантину

Верховна Рада у першому читанні ухвалила зміни до закону «Про приватизацію державного і комунального майна». У разі остаточного схвалення зміни дозволять проводити аукціони з продажу об’єктів великої приватизації у період карантину.

Відповідне рішення підтримали 284 народні депутати.

У пояснювальній записці зазначається, що законодавчі обмеження на приватизацію великих об'єктів необхідно зняти з метою наповнення державного бюджету.

«Бюджет України потребує ресурсів для боротьби з пандемією, утримання економічної стабільності України та найшвидшого відновлення ділової активності після обмежувальних заходів», — зазначили автори проєкту.

Заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Паніотіоді наголосила, що мала приватизація у 2020 році показала свою ефективність попри пандемію COVID-19: «До держбюджету було надходження у розмірі 2,3 мільярда гривень».

Член комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак наголосив, що в разі остаточного ухвалення законопроєкту можуть оголосити аукціони щодо трьох об’єктів: Київського машинобудівного заводу, «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії» та «Президент Готелю».

Парламентарям на розгляд також виносили альтернативний законопроєкт, яким пропонували додатково посилити обмеження на приватизацію під час карантину.

«Альтернативним законопроєктом пропонується продовжити заборону приватизації та додатково встановити, що прийняті рішення щодо приватизації вважаються такими, що втратили чинність», — зазначив Кицак.

Нагадаємо, у березні 2020 року у Фонді держмайна повідомили, що від великої приватизації через ситуацію із COVID-19 та економічну кризу вирішили тимчасово відмовитися.

2 вересня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, який запровадив мораторій на проведення аукціонів із продажу об'єктів великої приватизації під час карантину. За нього тоді проголосували 279 нардепів.

Зазначимо, що до об’єктів великої приватизації належать держпідприємства, балансова вартість яких перевищує 250 мільйонів гривень. Об’єкти, які коштують менше, належать до категорії малої приватизації.