Міністр з питань виходу Великої Британії з Євросоюзу Домінік Рааб пригрозив, що Лондон відмовиться від виплати ЄС 39 мільярдів фунтів компенсації, якщо сторонам не вдасться укласти нову торгову угоду.

Міністр з питань виходу Великої Британії з Євросоюзу Домінік Рааб пригрозив, що Лондон відмовиться від виплати ЄС 39 мільярдів фунтів компенсації, якщо сторонам не вдасться укласти нову торгову угоду. 

Про це Рааб повідомив газеті The Telegrapf.

Міністр зазначив, що, відповідно до правил ЄС, одночасно з переговорами про вихід будь-якої країни зі співдружності має узгоджуватися формат майбутніх відносин сторін.

«Обидва положення взаємопов’язані. Не може бути такого, що одна сторона виконує свої зобов’язання, а інша — ні», — наголосив Рааб.

Міністр заявив, що Лондон планує зробити укладення нової торгової угоди обов’язковою умовою виплати компенсації Євросоюзу.

Нагадаємо, Рааб зайняв посаду міністра з питань Brexit 9 липня після того, як її покинув Девід Девіс. Останній був незгодний з планом уряду королівства щодо виходу з ЄС.

Разом з Девісом у відставку через невдоволення політикою прем’єр-міністерки Терези Мей подав екс-міністр закордонних справ Борис Джонсон. Він написав Мей листа, звинувативши її у перетворенні Британії на «колонію».

Новим міністром закордонних справ Сполученого Королівства став екс-міністр охорони здоров’я Джеремі Хант.

Раніше Мей заявила, що Brexit взагалі може не відбутися через законодавців, які зривають процес.

Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір залишити ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

 

Поділитись: