Венеційська комісія прибула в Україну для вивчення нового закону про мову
Делегація Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) прибула в Україну для вивчення нового закону про мову.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.
Результатом візиту комісії має стати підготовка висновку щодо імплементації закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Цей висновок Венеційська комісія має ухвалити у грудні 2019 року.
З делегацією зустрівся заступник голови МЗС Василь Бондар. Він розповів представникам комісії, що мовний закон відповідає Конституції України, враховує досвід іноземних країни та висновки і рекомендації Венеційської комісії.
Бондар також зазначив, що новий закон про мову «важливий не лише з гуманітарної точки зору, але й обумовлюється безпековими факторами в умовах триваючої російської агресії проти України».
«Україна повністю гарантує захист прав національних меншин та виходить з переконання, що закон про державну мову покликаний розширити можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві», — йдеться у повідомленні.
Заступник глави МЗС додав, що порядок застосування мов корінних народів та національних меншин в Україні, а також «забезпечення їхніх прав в широкому сенсі», визначатиме новий закон про нацменшини, який мають подати до Верховної Ради.
Зазначимо, що крім Росії, яка традиційно критикує «утиски російськомовних», мовний закон критикують деякі сусіди України. Найбільш жорстку позицію займає Угорщина, яка бачить у новому мовному законі дискримінацію угорської меншини.
Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.
25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.
Пізніше Зеленський анонсував законопроект для захисту прав нацменшин, зокрема щодо мови.
- Поділитися: