Колишній заступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова вимагала повідомити про підозру одеському активісту Сергію Стерненку, який, захищаючись від нападників, наніс одному смертельне поранення.

Про це він розповів в інтерв’ю «Українській правді».

«Саме через цю справу (останній напад на Сергія Стерненка — ред.) у мене стався серйозний конфлікт з новим генпрокурором. Венедіктова виявила величезну зацікавленість до цієї справи і при першій же розмові про неї сказала мені, що потрібно негайно повідомити Стерненку про підозру у вчиненні ним злочину», — розповів він.

Трепак уточнив, що «був вражений» такому рішенню Венедіктової: «Як можна говорити про підозру, не вивчивши справу і достеменно не знаючи її обставин?».

«Моя позиція ґрунтується на тих матеріалах, які є у справі. Я доповів про неї Венедіктовій, сказавши, що, виходячи з матеріалів справи, підстав для такого процесуального рішення немає», — додав він.

Ексзаступник генпрокурора пояснив, що у цій справі нез'ясованими залишаються істотні обставини події нападу і захисту.

«Призначено комплексну експертизу у зв'язку з тим, що по двох попередніх експертизах дано суперечливі висновки. Ця експертиза не завершена, а тому без її результатів говорити про підозру — це юридичний нонсенс», — запевнив він.

У ніч проти 25 травня 2018 року екслідер одеського «Правого сектору» Стерненко заявив про замах на нього з боку двох чоловіків та оприлюднив відео затримання одного з них. Тоді нападник помер від отриманих поранень.

Поліція затримала другого фігуранта та встановила особу загиблого та розслідує інцидент як умисне вбивство, замах на умисне вбивство і нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Однак уже 26 травня 2018 року поліція відпустила другого нападника на Стерненка.

Поділитись: