ENRU

Венеціанська комісія підтримала створення Антикорупційного суду в Україні

Венеціанська комісія 6 жовтня підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого законом «Про судоустрій і статус суддів» з деякими змінами.

Про це йдеться в документі, який є в розпорядженні агентства «Інтерфакс-Україна».

Закон передбачає перехід України до триланкової судової системи і створення Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції.

Також передбачено, що відносно Вищого антикорупційного суду мають ухвалити окремий закон.

Наразі до парламенту внесено два законопроекти №6011 (авторства Оксани Сироід і Івана Крулько) і №6529 (авторства Сергія Алексєєва).

Венеціанська комісія критично висловилася щодо обох законопроектів, зазначивши, що законопроект Алексеєва передбачає створення окремих палат, а не окремого суду, в той час як законопроект №6011 викликає сумнів щодо відповідності Конституції і політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

Агентство зазначає, що у Венеціанській комісії підтримали ідею Порошенка про створення Антикорупційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мене немає півтора роки, поки створиться Антикорупційний суд, — Порошенко

13 липня на прес-конференції у Києві Юнкер заявив, що створення Палати з протидії корупції в судовій системі буде достатнім.

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що здивована заявою Юнкера щодо створення антикорупційної палати. У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

Водночас у представництві Євросоюзу в Україні заявили, що немає значення, як цей орган «називатиметься та яким чином буде створений, а головне, щоб він був незалежним».

Раніше ЄС наполягав на створенні спеціального Антикорупційного суду. А Transparency International EU виступила проти створення антикорупційних палат в Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram