Життя

Верховна Рада, суди та прокуратура очолили рейтинг корумпованості в Україні за версією бізнесу — дослідження UNIC

UNIC
Життя/Верховна Рада, суди та прокуратура очолили рейтинг корумпованості в Україні за версією бізнесу — дослідження UNIC
Зберегти
Вигляд
Бізнес в Україні вважає, що Верховна рада, суди, прокуратура та митниця — є лідерами з корупції в країні. Найменше зловживань у рейтингу у патрульної поліції, малого та середнього бізнесу. Про це йдеться у дослідженні Всеукраїнської мережі Доброчесності та Комплаєнсу UNIC.

Соціологи опитали понад 300 керівників підприємств, щоб з'ясувати, наскільки корупція заважає вести бізнес в Україні. Понад половина респондентів вважає, що зловживання також є у Кабінеті міністрів України та великого бізнесу.

«Український бізнес відзначає, що достатньо розповсюдженим явищем є «патронаж», фактичний контроль підприємств політиками та іншими представниками органів державної влади, при цьому, такі підприємства мають великі переваги у бізнесі. Більше того, серед найпоширеніших незаконних практик серед підприємств була відмічена, так звана, комерційна корупція — тобто підкуп співробітників контрагентів або конкурентів (так званий «відкат», — ред.). Великий бізнес опинився серед лідерів-корупціонерів», — пояснює член Виконавчого комітету UNIC Лана Сінічкіна.

Зокрема, більшість опитаних вважає, що рівень корупції за останні 2 роки зменшився — таку думку висловили 54% опитаних. Проте майже чверть (24%) усіх респондентів впевнена, що ситуація із корупцією в Україні навпаки значно погіршилася.

Більше половини опитаних підприємців вважають, що в Україні можна вести бізнес законно, і приблизно 40% вважають, що в Україні є підприємці, які під «патронажем», фактичним контролем політиків, керівників міста, правоохоронців чи суддів тощо. Підприємці впевнені, що ці компанії мають значні привілеї у порівнянні з іншими.

60% респондентів запевнили, що вони ніколи не зверталися до впливових осіб для вирішення своїх питань по бізнесу.

Водночас третина з опитаних заявили, що звертається за подібною допомогою в крайньому разі.

Нагадаємо, 12 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що рівень корупції в Україні протягом останніх років радикально не змінився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Єдиний спосіб боротьби з корупцією — реальне верховенство права», — Френсіс Фукуяма

Пов`язані новини