Щодня борг Коломойського перед ПриватБанком зростає на $500 тисяч

Сума позивних вимог ПриватБанку до колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яку банк намагається відшкодувати у Високому суді Лондону зростає на 500 тисяч доларів щодня.

Про це йдеться у прес-релізі за підсумками перемоги ПриватБанку в апеляційному суді Англії та Уельсу на рішення про невідповідність позовних вимог банку до колишніх власників юрисдикції цього суду.

«Основна сума позову банку у момент ініціювання справи складала 1,9 мільярда доларів. Надалі вона зросла до 2,6 мільярда доларів і зараз складає близько 3 мільярдів доларів з урахуванням відсотків, які продовжують нараховуватися у розмірі 500 тисяч доларів на день», — йдеться у повідомленні.

У суді зазначають, що до націоналізації з ПриватБанку кошти виводилися шляхом видачі кредитів підконтрольним Коломойському компаніям. За отримані кошти ці компанії купували марганцеву руду, яблучний сік та інші товари у «нереальних обсягах». Постачання цих товарів фактично не відбувалося, що свідчить про фіктивність угод.

Загалом апеляційне рішення у справі ПриватБанку проти колишніх власників у Лондоні містить 278 пунктів, кожен з яких ухвалено на користь банку.

Це рішення суду означає, що всесвітній арешт на активи Коломойського та Боголюбова зберігається: олігархам щотижня дозволено використовувати не більше 20 тисяч фунтів стерлінгів.

15 жовтня Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік ПриватБанку та продовжив всесвітній арешт на активи Коломойського та Боголюбова, накладений у зв'язку з підозрою, що колишні власники ПриватБанку могли вивести з нього 1,9 мільярда доларів.

Зазначимо, що мова йде про позов ПриватБанку до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели близько 5,5 мільярда доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.

Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, у якій довели, що справа ПриватБанку не у юрисдикції цього суду, а відтак, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Розгляд самої апеляції тривав 22-26 липня 2019 року. Тоді повідомлялось, що остаточне рішення очікується не раніше жовтня.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і тому арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.