Верховний Суд не дозволив будувати ТРЦ на Поштовій площі, де виявили археологічні знахідки часів Київської Русі
Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу на рішення судів, які заборонили забудову Поштової площі. Кілька років тому археологи знайшли там цілу вулицю часів Київської Русі.
Про це йдеться у постанові Верховного Суду.
Суд відхилив касаційну скаргу в інтересах ТОВ «Хенсфорд-Україна», Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради та Комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва».
Верховний Суд погодився з позицією судів попередніх інстанцій — Окружного адміністративного суду Києва та Шостого апеляційного адміністративного суду — щодо наявності правових підстав для визнання містобудівних умов та обмежень протиправними та їхнього скасування.
Що передувало?
Історія з розкопками та будівництвом на Поштовій площі тягнеться від 2012 року. Тоді виникла ідея створити нову транспортну розв’язку. Проте вже наступного року Київська міська адміністрація віддала частину Поштової площі під будівництво торгового центру.
Відповідно до законодавства, перед будівництвом в історичній частині міста необхідно провести розкопки, які й стартували у 2014-му. У 2015 році там виявили унікальну знахідку — частину вулиці середньовічного Києва. Археологи підтвердили, що артефакти датуються приблизно XI-XIII століттями. Влада Києва заявила, що таку знахідку необхідно зберегти.
Активісти вимагали створити музей на місці виявлення знахідок і розірвати договір із забудовником. Натомість забудовник пропонував усе-таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей частину приміщення на одному з поверхів.
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що для припинення інвестиційного договору між КМДА та компанією «Хенсфорд-Україна», яка будує об'єкт на території Поштової площі, немає юридичних підстав. Хоча музей усе-таки збудують.
На тлі публічних обговорень та протестів активістів у 2018 році Рада при КМДА затвердила національний статус об'єкта культурної спадщини на Поштовій площі, а наступного року археологічні знахідки офіційно стали пам'яткою національного значення.
- Поділитися: