Верховний Суд не став розглядати скарги Офісу генпрокурора. Справу Татарова мають закрити
Верховний Суд відмовився розглядати скарги Офісу генерального прокурора на рішення Київського апеляційного суду, який залишив без змін відмову продовжити слідство у справі заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.
Про це свідчить інформація Судової влади України.
Так, 29 і 30 березня Касаційний кримінальний суд виніс мотивовану відмову розглядати скаргу Офісу генпрокурора. Таким чином строки слідства у справі Татарова закінчилися ще 1 березня, і тепер провадження мають закрити.
Як пише «Слово і діло», 25 лютого Шевченківський районний суд відмовився продовжувати слідство в цій справі. Після цього в Офісі генпрокурора повторно подали клопотання на продовження слідства, однак у суді знову відмовили.
Згодом в ОГП вирішили оскаржити рішення в Київському апеляційному суді, однак суд розглядати скаргу відмовився. Зрештою в генпрокуратурі звернулися у Верховний Суд.
Що це за справа?
18 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру Татарову за статтею про хабарництво. Сам Татаров заявив, що «доведе свою невинуватість і гідно відповість».
Слідство вважає, що Татаров — у минулому високопосадовець державної компанії «Укрбуд» — може бути причетним до надання неправомірної вигоди за видання недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.
У ніч на 24 грудня Офіс генерального прокурора передав справу з НАБУ до Служби безпеки України. Згодом Вищий антикорупційний суд України постановив, що це кримінальне провадження має розслідувати НАБУ, і зобов'язав генпрокурорку Ірину Венедіктову розглянути клопотання щодо необхідності передати його назад.
Сама ж апеляція ВАКС не може повністю скасувати ухвалу Печерського суду, оскільки суддям за два місяці досі не передали матеріали судової справи. Таким чином, розгляд скарги затягується на невідомий час, а паралельно Офіс генпрокурора вже змінює підозри у справі.
Автор: Олег Новіков
- Поділитися: