Верховний суд Росії відмовив німецькому концерну Siemens у розгляді скарги на рішення попередніх інстанцій щодо повернення газових турбін з анексованого Криму.

Згідно з картотекою арбітражних справ, суд відмовив німецькому концерну в передачі касаційної скарги на розгляд судової палати Верховного суду.

Йдеться про позов Siemens проти компанії «Технопромекспорт» щодо визнання недійсною угоду про поставку чотирьох газових турбін і повернення цього обладнання. Попередні інстанції російських судів відмовилися задовольнити цей позов.

Нагадаємо, в липні 2017 року Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, попри санкції ЄС. Концерн Siemens заперечив постачання турбін до Криму.

Пізніше гендиректора російського партнера Siemens звільнили з посади. Російська компанія визнала поставку модернізованих турбін Siemens у Крим.

Згодом в ЄС погодили нові санкції проти Росії через турбіни Siemens. Також повідомлялося, що Росія погрожує Siemens санкціями через обмеження ЄС.

У червні 2018 року ЗМІ повідомили, що Росія вперше випробувала турбіну Siemens у Криму попри санкції.

7 жовтня 2018 року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило, що окупаційна влада анексованого Криму приховує аварію у приміщенні однієї з теплоелектростанцій, де встановлені в обхід санкцій газові турбіни Siemens.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як турбіни німецької компанії Siemens завезли до Криму в обхід санкцій

Поділитись: