Велика палата Верховного суду ухвалила рішення на користь Національного банку у справі проти власників збанкрутілого «Укрінбанку», які намагалися повернути цей банк на ринок. У Нацбанку зазначили, що Верховний суд визнав необхідність змін банківських законів.

Про це повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Зокрема, у Верховному суді Нацбанк оскаржував рішення судів попередніх інстанцій про скасування рішення НБУ щодо виведення з ринку «Укрінбанку». Зокрема, колишні власники банку створили компанію ТОВ «Укрінком», яку незаконно зробили правонаступницею «Укрінбанку», після чого почали вимагати від позичальників збанкрутілого банку, щоб вони погасили кредити.

При цьому «Укрінком» не взяв на себе зобов'язання «Укрінбанку», залишивши їх на державі. Іншими словами, колишні власники хотіли отримувати доходи, не здійснюючи витрат.

«Висновки Верховного Суду прямо вказують на те, що не можна без відома НБУ та поза законом: міняти статут, виключати слово «банк» з назви, здійснювати правонаступництво і так далі», — зазначила Рожкова.

Вона додала, що очікує, що таку практику Верховний суд збереже і в аналогічних справах, у яких власники збанкрутілих банків хочуть повернути їх на ринок.

«Важливо також і те, що Верховний Суд визнав існування прогалин у банківському законодавстві. І щоб вирішити ці питання з прогалинами, висновків суду недостатньо. Потрібні зміни у законодавство, про які ми говоримо з 2015 року і говоримо сьогодні», — додала заступниця голови НБУ, вказуючи на необхідність ухвалення Радою законопроєкту №2571, який вирішує проблеми збанкрутілих та націоналізованих банків, зокрема ПриватБанку.

Напередодні стадо відомо, що депутати змінили текст законопроєкту про недопущення повернення ПриватБанку Коломойському та передбачили у ньому можливість виплати компенсації олігарху.

Зазначимо, що напередодні президент України Володимир Зеленський вперше відкрито підтримав ідею ухвалення законопроєкту про неповернення ПриватБанку.

Наразі справи про націоналізацію ПриватБанку перенесли на невизначений термін. Все через те, що судові процеси, у яких Коломойський оскаржує націоналізацію банку, прив’язали до рішення Верховного суду у справі про визнання пов’язаними з банком особами родини Суркісів. 31 січня Верховний суд переніс цю справу на невизначений термін.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Поділитись: