Верховний суд закрив провадження щодо відсторонення одеського судді Івана Шепітька, якого раніше зафіксували на так званих «плівках Окружного адміністративного Києва».

Як повідомляє Центр протидії корупції, Генпрокуратура вимагала скасувати рішення Вищої ради правосуддя, яким та відмовилася відсторонити одеського суддю Івана Шепітька. Однак суд відхилив вимогу.

«Суд ухвалив провадження у справі за позовом Генеральної прокуратури України до Вищої ради правосуддя, третя особа — Шепітько Іван Григорович, про визнання протиправним та скасування рішення закрити», — повідомила суддя ВСУ.

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Одним з епізодів у прослуховуванні НАБУ стало рішення судді Суворовського райсуду Одеси Івана Шепітька, яким той заборонив вісьмом членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України проводити кваліфікаційне оцінювання. Згодом апеляційна інстанція це рішення скасувала, оскільки робота ВККС могла бути повністю заблокована.

30 липня 2019-го Івану Шепітьку разом з низкою інших суддів вручили підозру в ГПУ. Згодом прокуратура звернулася до Вищої ради правосуддя з проханням відсторонити суддю від виконання обов'язків на період слідства. 20 серпня ВРП це клопотання відхилила, після чого ГПУ звернулася до суду.

Поділитись: