Ветерана війни на Донбасі Владислава Грищенка з позивним «Буча» допитали у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Його підозрюють у замаху на вбивство бізнесмена в Івано-Франківській області у 2018 році. Також голос Владислава фігурує у розмовах, опублікованих МВС у справі Шеремета.

Про це hromadske повідомив адвокат підозрюваного Віталій Ковальчук.

За його словами, допит відбувся вчора, 16 січня, і тепер Владислав офіційно має статус свідка у цій справі.

«Так, нарешті допитали, тепер він має офіційний статус — свідок. Він сказав, що не має відношення (до вбивства Павла Шеремета — ред.), є алібі, однак поки ми його не можемо озвучити. Коли слідству весь пакет надамо, тоді зможемо», — сказав адвокат. 

За його словами, «Буча» дійсно був фахівцем у виготовленні вибухових пристроїв. Однак адвокат стверджує, що слідство суперечить собі, коли пов’язує замах на бізнесмена з Івано-Франківщини та вбивство Шеремета.

«Те, що озвучує слідство — не відповідає дійсності, адже вибухові пристрої дуже відрізняються. Пристрій, який було використано в Івано-Франківській області, майже у 10 разів потужніший, ніж той, яким підірвали автомобіль Шеремета. Також у першому випадку використовувалась розтяжка у пристрої, а у другому — радіосигнал, тобто вибух був дистанційним», — розповів Ковальчук.

Також адвокат зазначив, що Владислав Грищенко не був знайомий з Андрієм Антоненком — підозрюваним у вбивстві Павла Шеремета, а з іншими фігурантами справи познайомився після 2016 року: з Юлією Кузьменко у 2017-2018 роках, а з Яною Дугарь — минулого року. 

За словами адвоката, у 2016 році Грищенко перебував під контролем МВС, адже брав участь у викритті замовного вбивства фермера з Дніпропетровщини Володимира Зоренка. 

28 січня Апеляційний суд розгляне скаргу захисника Грищенка щодо тримання його під вартою.

Раніше у МВС пояснили, що Владиславу та його дружині Інні, яка також підозрювана у замаху на вбивство бізнесмена в Івано-Франківській області у 2018 році, не повідомили про підозру у справі Шеремета, тому що вони фігурують у справі як особи, які можуть володіти певною інформацією.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile