Ветерани Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» та ще кількох батальйонів закликали власника Pizza Veterano Леоніда Остальцева не проводити виставку «Квантовий стрибок Шевченка», адже «у суспільстві вже виникли суперечності щодо цих робіт». Сам Остальцев каже, що не бачить у ній нічого провокаційного.

Відеозвернення записали ветерани ДУК «Правий сектор», батальйону ОУН та «МВС Київ 2».

На ньому декілька ветеранів почергово звертаються до власника Pizza Veterano, розповідаючи, що вони незадоволені ідеєю влаштувати виставку в його приватному закладі та додають, що вона вже викликала суперечності в суспільстві. А популяризувати мову та Шевченка, мовляв, варто у безконфліктний спосіб.

«Знай, ми виступаємо проти», — каже на відео ветеран ДУК ПС Михайло.

«То скажу тобі як боєць-ветеран — відмовся від цієї виставки, не варто роздмухувати конфлікт», — додає Володимир з того ж ДУК ПС.

Власник закладу Леонід Остальцев у коментарі Громадському зазначив, що не вбачає у виставці нічого провокативного — «вона мені сподобалась, це просто інше бачення».

Його обурив факт того, що після пошкодження портретів у метро Києва виставка не відбудеться у Львові та Вінниці саме через страх організаторів — «(Я — ред.) не зрозумів цього приколу, з якого дива в нас вдома питання свободи виражати себе і свою позицію вирішується отакими от, навіть не знаю як їх назвати, мавпами».

Увечері 27 лютого на станції київського метро ім. Тараса Шевченка увечері 27 лютого невідомі в масках Гоголя відновили виставку «Квантовий стрибок Шевченка», утім зранку 28 лютого портрети вже були демонтовані.

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». В межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

17 лютого вандал, озброєний ножем, пошкодив більшість постерів на виставці у метрополітені. Після цього організатори виставки вирішили достроково закрити її. Згодом її скасували у Львові та Вінниці.

Націоналіст Юрій Павленко (Хорт) визнав, що це він пошкодив виставку «Квантовий стрибок Шевченка» та пояснив свій мотив. Як повідомив Павленко у коментарі Громадському, виставка «образила його національні почуття». У квітні 2016 року його засудили до 4 років і 6 місяців в'язниці, але в грудні того ж року апеляційний суд скасував вирок і справу направили на повторний розгляд.

Поділитись: