На станції київського метро ім. Тараса Шевченка увечері 27 лютого невідомі в масках Гоголя відновили виставку «Квантовий стрибок Шевченка».

Загалом з'явилося 10 постерів. З них 7 — ті ж, що були раніше — авторства художника Олександра Грехова, а ще 3 — нові образи Шевченка, які намалювали та виклали публічно користувачі соцмереж.

Станом на ранок 28 лютого нові постери були демонтовані зі станції. За словами радниці начальника "Київського метрополітену" Наталки Макогон, всі матеріали які розміщуються в метрополітені без погодження підлягають демонтажу.

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». В межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

17 лютого вандал, озброєний ножем, пошкодив більшість постерів на виставці у метрополітені. Після цього організатори виставки вирішили достроково закрити її.

Відео інциденту оприлюднили у соцмережах: чоловік на записі націоналіст Павленко, фігурант справи про заворушення у Вінницькій облдержадміністрації, порізав ножем кілька постерів Шевченка.

У квітні 2016 року Павленка засудили до 4 років і 6 місяців в'язниці, але в грудні того ж року апеляційний суд скасував вирок і справу направили на повторний розгляд.

У коментарі Громадському Павленко визнав, що це він пошкодив постери і пояснив свої мотиви.

Поділитись: