Президент України Петро Порошенко ветував закон №5495 щодо посилення відповідальності за незаконну рубку лісу через те, що він «консервував» схеми нелегального експорту деревини до країн ЄС.

Президент України Петро Порошенко ветував закон №5495 щодо посилення відповідальності за незаконну рубку лісу через те, що він «консервував» схеми нелегального експорту деревини до країн ЄС.

Про це повідомила віце-прем’єрка України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook.

«Президент наклав вето на консервацію схем і збагачення їхніх вигодоотримувачів. Адже його зауваження стосуються не норм закону про посилення відповідальності за рубки — ці зміни і Президент, і Уряд підтримують», — заявила Климпуш-Цинцадзе.

Крім цього, за її словами, остаточне затвердження закону призвело б до грубого порушення міжнародних зобов’язань України в рамках домовленостей з Євросоюзом та Світовою організацією торгівлі.

Також віце-прем’єрка розкритикувала політиків, які використовують накладання президентського вето у популістичних цілях.

Нагадаємо, що 23 липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко не підписав та повернув на доопрацювання парламенту закон №5495, що посилює відповідальність за незаконну вирубку деревини.

Відповідне рішення Порошенка підтримали у посольстві Австрії, яка наразі головує у ЄС.

3 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». За нього проголосували 234 народних депутати.

Зокрема, законом встановлюється, що переміщення через митний кордон поза митним контролем лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Також в Уряді анонсували масштабну аудиторську перевірку всіх лісгоспів України з метою виявлення незаконних лісорубів та експортерів лісу.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?

Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу вирубки лісів у Карпатах

Поділитись: